Egipskie Łazienki

Tropem Niepodległej

Z okazji Dnia Dziecka nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o kilka nowych komiksów, w tym o egzemplarz „Asterix i Kleopatra” autorstwa Rene Goscinny i Alberta Uderzo. Główną osią tej historii są perypetie Galów w starożytnym Egipcie, gdzie pomagają Egipcjanom wybudować nowy pałac dla Juliusza Cezara w ekspresowym tempie. Udając się na niedzielny spacer po Łazienkach Królewskich, mimochodem wytropiliśmy na miejscu kilka luźnych komiksowych analogii, którymi chcemy się z Wami podzielić.

20200531_201825 Nasz domowy Asteriks.

Po pierwsze sama Warszawa, z której pochodził tata jednego z autorów – Stanisław Gościnny. Na początku XX wieku wyjechał do Francji, gdzie w 1919 roku poślubił wybrankę swego serca Annę Bereśniak, również emigrantkę z Polski, również wyznania mojżeszowego. W 1926 roku rodzina Gościnnych powiększa się o Rene, przyszłego twórcę przygód Asterixa, Mikołajka i Lucky Luke’a. Choć związany był prawie przez całe życie z Francją i dzięki swoim dziełom stał się ikoną francuskiej literatury, Warszawa nie zapomniała…

View original post 963 słowa więcej

Informacje o ZOA

*Warszawy historia ukryta* to projekt realizowany przez miłośników Warszawy, będących jednocześnie przewodnikami miejskimi. Nie ograniczamy się do działalności w Internecie - można spotkać nas na ulicach Warszawy. Więcej na nasz temat można przeczytać w zakładce "Warszawy historia ukryta" . O działaniach, jakie podejmujemy w terenie, informujemy w zakładce "Wydarzenia".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s