Gdzie damy kąpią się nago?

Szanowni Państwo

Park Paderewskiego na pocztówce z okresu międzywojennego.

W niedzielę, 21 lipca 2019, zapraszamy na spacer w „pięknych okolicznościach przyrody” w trakcie którego poznamy historię jednego z największych parków Warszawy noszącego obecnie nazwę „Park Skaryszewski imienia Ignacego Jana Paderewskiego.”

W trakcie spaceru będziemy podziwiać piękne prace rzeźbiarskie wybitnych artystów działających w okresie międzywojennym a w przerwach pomiędzy wpadaniem w zachwyt nad pięknem przyrody i zdolności twórczych naszych rzeźbiarzy posłuchamy o tym, co pośród zieleni działo się w przeszłości.

Aktor Adolf Dymsza przy samochodzie Lancia Farina w Parku Paderewskiego. Foto: NAC.

Na przykład dlaczego Adolf Dymsza poruszał się samochodem po alejkach parkowych, co stało się ze stadionem znajdującym się na terenie parku przed wojną oraz jaki był wynik pierwszego meczu rozegranego w Warszawie po 17 stycznia 1945. Sprawdzimy też czy rośnie dąb zasadzony 03 maja 1932 roku. Wbrew dacie to nie z okazji rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni został zasadzony.

Informacje o terminie tego spaceru oraz innych wydarzeń można znaleźć na stronie www.zwiedzajznami.com.pl . Zakup biletów jest możliwy poprzez linki podane na stronie.

Wszystkie nasze spacery odbywają się w grupach około 35 osób.

Jesteśmy również organizatorami autokarowych wyjazdów weekendowych.

Użytkownicy Facebooka mogą obserwować nasze poczynania na profilu https://www.facebook.com/ArktourWHU

Informacje o terminach wszystkich naszych wydarzeń dostępne są na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Zainteresowani wydarzeniami mogą zapisać swój adres e-mail na liście mailingowej i otrzymywać powiadomienia raz lub dwa w miesiącu bezpośrednio na skrzynkę poczty elektronicznej: http://arktour.nazwa.pl/newsletter/

Organizatorem wydarzeń jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Serdecznie zapraszamy.

*Arktour*

www.zwiedzajznami.com.pl

Informacje o ZOA

*Warszawy historia ukryta* to projekt realizowany przez miłośników Warszawy, będących jednocześnie przewodnikami miejskimi. Nie ograniczamy się do działalności w Internecie - można spotkać nas na ulicach Warszawy. Więcej na nasz temat można przeczytać w zakładce "Warszawy historia ukryta" . O działaniach, jakie podejmujemy w terenie, informujemy w zakładce "Wydarzenia".
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spacery i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s