Dzisiaj w prawie każdym domu wystarczy odkręcić kran, by poleciała woda. Zdarza się nawet, że woda jest ciepła.
W przeszłości nie było tak łatwo. Gdy ktoś potrzebował wody musiał udać się do studni, zdroju lub Wisły. Jeśli należał do klasy w minionym ustroju określanej jako posiadająca nie musiał robic tego osobiście – wysyłał służbę.





