Polskie państwo podziemne zwalczało wszelakie przejawy kolaboracji z niemieckim okupantem.
Za współpracę z Niemcami poczytywano wizyty w kinach czy kasynach i podejmowano działania, zniechęcające Polaków do bywania w takich przybytkach.
Wprawdzie większej części społeczeństwa nie postało w głowie bywać w niemieckim kinie ale i tych nieprzestrzegających okupacyjnego kodeksu moralności obywatelskiej starano się zniechęcić.






